Αθήνα - Λ. Βουλιαγμένης 271, Τ. 211 0121272 Θεσσαλονίκη - Τσαλουχίδη 20, Τ. 2310 402360 poep.gr - info@poep.gr

Πρόγραμμα Σεμιναρίων
Πανελλήνιος Οργανισμός Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 2/11

09:00-11:00 11:30-13:30 14:00-19:00 09:00-14:00 17:00-21:00 10:00-14:00 17:00-20:00

• Διατροφολογία • Διατροφοπαθητικός (2ο Μάθημα) • Αναλγητική Μάλαξη (Β' Μάθημα) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' Μέρος • Ρεφλεξολογία III • Αρθρική Κινητοποίηση Αυχενικής Μοίρας (Χ3) • Clinical Pilates (2ο Μάθημα)

09:00-13:30 14:00-18:00 18:00-22:00 09:00-15:00 16:00-20:00 10:00-14:00 09:00-13:00 17:00-20:00 17:00-20:00

• Thai Massage Basic Level - A' Μέρος • Λεμφική Μάλαξη - 1ο Μέρος • Αντιγηραντικό Μασάζ Προσώπου • Αγιουρβεδική Μάλαξη (2ο Μάθημα) • Ειδικός Rejuvance (2ο Μάθημα) • Ανατομία & Φυσιολογία (ΙΜ2) • Oξέα Ομοιοπαθητικά 1 • Clinical Pilates (2ο Μάθημα) • Θεραπευτική Yoga (1ο Μάθημα)
ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11

09:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Reiki 1ος Βαθμός - Β' Μέρος • Επικονδυλίτιδα • Ρήξη Μηνίσκου • Λεμφική Παροχέτευση για ασθενείς με λεφοίδημα - B' Μέρος

10:00-14:00 09:00-14:00 15:00-19:00 15:00-20:00 09:00-13:00 17:00-20:00

• Βιοσυντονισμός (3ο Μάθημα) • Thai Massage Basic Level - Β' Μέρος • Λεμφική Μάλαξη - 2ο Μέρος • Βοηθός Φυσικοθεραπευτή 2ο Μάθημα • Oξέα Ομοιοπαθητικά 2 • Θεραπευτική Yoga (2ο Μάθημα)
ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11

09:00-13:00 13:30-17:30 17:30-21:30 10:00-14:00 13:00-17:00

• Thai Massage Advanced Level - A' Μέρος • Αντιγηραντικό Μασάζ Προσώπου • Μασάζ με Πουγκιά-Βοτανοθεραπεία • Ανατομία & Φυσιολογία 1 • Oξέα Ομοιοπαθητικά 1

09:00-11:00 11:30-13:30 14:00-19:00 09:00-14:00 10:00-14:00 15:00-19:00 15:00-18:00

• Διατροφολογία • Διατροφοπαθητικός (2ο Μάθημα) • Αναλγητική Μάλαξη (Β' Μάθημα) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' Μέρος • Αρθρική Κινητοποίηση Περιφερειακών Αρθρώσεων (X2) • Εισαγωγή στον Βελονισμό & Χειρισμός Βελόνας (X3) • Εφαρμογές Capping Massage-Gua Sha -Moxa (1ο Μέρος)
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11

09:00-14:00 15:00-20:00 09:00-13:00

• Thai Massage - Advanced Level - Β' Μέρος • Oξέα Ομοιοπαθητικά 2

09:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Reiki 1ος Βαθμός - Β' Μέρος • Επικονδυλίτιδα • Ρήξη Μηνίσκου • Λεμφική Παροχέτευση (Λεμφοίδημα) - Α' Μέρος
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/11

09:00-13:00 13:30-18:30 18:30-22:30 17:00-20:00

• Διατροφοπαθητικός 3 • Αναλγητική Μάλαξη (Γ' μάθημα) • Αθλητικό Μασάζ (Α' μάθημα) • Κλινικό Pilates 1

10:00-14:00 16:00-20:00 17:00-20:00

• Ανατομία - Φυσιλογία 3 • Ειδικός Rejuvance - 3 • Κλινικό Pilates 3
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/11

09:00-12:00 12:30-15:30 16:00-18:00

• Σύνδρομο Απιοειδούς Μυός • Κινησιοθεραπεία Αυχενικής Μοίρας • Κινησιοθεραπεία Οσφυϊκής Μοίρας

09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Πιεσοθεραπεία (Shiatsu III) • Αρωματοθεραπεία • Ρεφλεξολογία III
ΣΑΒΒΑΤΟ 23/11

17:00-21:00

• Ρεφλεξολογία IV

09:00-14:00 14:30-19:30 17:00-21:00 18:00-22:00

• Αθλητικό Μασάζ (Α' μάθημα) • Αναλγητική Μάλαξη (Γ' μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 3 • Κινητοποίηση Θωρακικής Μοίρας & Πλευρών (Χ3)
ΚΥΡΙΑΚΗ 24/11

09:00-13:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 3 • Πιεσοθεραπέια (Shiatsu III) • Αρωματοθεραπεία • Ηλεκτροβελονισμός

09:00-12:00 12:30-15:30 16:00-18:00 18:00-22:30

• Κινησιοθεραπεία Αυχενικής Μοίρας • Κινησιοθεραπεία Οσφυϊκής Μοίρας • Σύνδρομο Απιοειδούς Μυός • Λεμφική Παροχέτευση (Λεμφοίδημα)- Β' μέρος

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 30/11

09:00-14:00 14:30-16:30 11:30-15:30 16:00-20:00 17:00-20:00

• Αθλητικό Μασάζ (Β' μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 4 • Κινητοποίηση Θωρακικής Μοίρας &Πλευρών(Χ3) • Βελονισμός στον κορμό • Κλινικό Pilates 2

10:00-14:00 14:30-18:30 16:00-20:00 14:00-17:00

• Ανατομία - Φυσιολογία 4 • Ανατομία - Φυσιολογία 5 • Ειδικός Rejuvance 4 • Κλινικό Pilates 4
ΚΥΡΙΑΚΗ 1/12

09:00-11:00 11:30-13:30 14:00-17:00 16:00-20:00

• Σύνδρομο Καρποιαίου Σωλήνα • Τενοντίτιδα Αχίλλειου Τένοντα • Τενοντιτιδα Ώμου - Α΄μέρος • Βελονισμός στα κάτω άκρα

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00 14:30-18:30

• Βιοσυντονισμός 4 • Μασάζ με Πουγκιά (Βοτανοθεραπεία) • Μασάζ για Εγκύους • Μασάζ για Βρέφη & Παιδιά • Εισαγωγή στο Βελονισμό 1
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/12

10:00-14:00

• Ανατομία - Φυσιολογία (Πρόσθιοι Κοιλιακοί μυς & σπονδυλική στήλη - Νευρικό Σύστημα & μετάδοση νευρικής ώσης)

09:00-14:00 14:00-18:00 18:00-22:00

• Αθλητικό Μασάζ (Β' Μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 4 • Κινητοποίηση Οσφυϊκής Μοίρας & Ιερολαγονιων Αρθρώσεων (Χ4)
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/12

09:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 4 • Οργάνωση Spa (Βασικές Τεχνικές) • Μασάζ για Εγκύους • Μασάζ για Βρέφη & Παιδιά

09:00-11:00 11:30-13:30 14:00-17:00

• Σύνδρομο Καρποιαίου Σωλήνα • Τενοντίτιδα Αχίλλειου Τένοντα • Τενοντιτιδα Ώμου - Α΄μέρος
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/12

09:00-14:00 14:30-16:30 17:00-20:00

• Αθλητικό Μασάζ (Γ' Μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 5 • Κλινικό Pilates 3

16:00-20:00 10:00-14:00 14:30-18:30 14:00-17:00

• Ειδικός Rejuvance 5 • Ανατομία - Φυσιολογία 6 • Βελονισμός στα άνω άκρα 2 • Κλινικό Pilates 5
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12

09:00-13:00 13:30-16:30 17:00-19:00

• Μυϊκή Αποκατάσταση ασθενούς • Τενοντιτιδα Ώμου - Β΄ μέρος • Παγωμένος Ώμος

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 5 • Μάλαξη Κεφαλής (Πρόσωπο & Αυχένας) • Ρεφλεξολογία IV • Οργάνωση Spa (Βασικές Τεχνικές)
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/12

10:00-14:00 14:30-18:30

• Ανατομία - Φυσιολογία 3 • Ανατομία - Φυσιολογία 4

09:00-14:00 15:00-17:00 18:00-22:00

• Αθλητικό Μασάζ (Γ' μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 5 • Τεχνικές Ανάταξης Οσυϊκής Μοίρας & Ιερολαγώνιων Αρθρώσεων (Χ5)
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12

9:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Ρεφλεξολογία V • Shiatsu IV • Συνδυασμός Μάλαξης & Διατάσεων

09:00-13:00 13:30-16:30 17:00-19:00

• Μυϊκή Αποκατάσταση ασθενούς • Τενοντιτιδα Ώμου - Β΄ μέρος • Παγωμένος Ώμος

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/1

09:00-14:00 14:30-16:30 10:00-14:00 14:30-18:30 17:00-20:00

• Σουηδικό Μασάζ (Α' μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 6 • Κινητοποίηση Οσφυϊκής Μοίρας & Ιερολαγώνιων Αρθρώσεων (Χ4) • Τεχνικές Ανάταξης Οσφυϊκής Μοίρας & Ιερολαγώνιων Αρθρώσεων (Χ5) • Κλινικό Pilates 4

10:00-14:00 14:00-17:00 14:30-18:30

• Ανατομία - Φυσιολογία 7 • Κλινικό Pilates 6 • Βελονισμός στον κορμό 3
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/1

09:00-12:00 12:30-14:30 15:00-18:00

• Παθήσεις Γόνατος • Περιοστίτιδα • Θλάση

9:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Shiatsu στο κρεβάτι (νέο μάθημα) • Shiatsu IV • Ρεφλεξολογία V
ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1

17:00-21:00 10:00-14:00 14:30-18:30

• Shiatsu στο κρεβάτι (νέο μάθημα) • Ανατομία - Φυσιολογία 5 • Ανατομία - Φυσιολογία 6

09:00-14:00 15:00-17:00 18:00-22:00

• Σουηδικό Μασάς (Α΄ μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 6 • Τεχνικές Ανάταξης Θωρακικής Μοίρας & Πλευρών (Χ6)
ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1

10:00-14:00 9:00-11:00 11:30-15:30 16:00-18:00

• Βιοσυντονισμός 5 • Ανατομία Αντανακλαστικών Σημείων (νέο μάθημα) • Shiatsu V • Αντιμετώπιση Κρίσεων Υγείας (νέο μάθημα)

09:00-12:00 12:30-14:30 15:00-18:00

• Παθήσεις Γόνατος • Περιοστίτιδα • Θλάση
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1

09:00-14:00 10:00-13:00 13:30-15:30 12:00-14:00 15:00-18:00 18:30-21:30 17:00-20:00

• Σουηδικό Μασάζ (B' μάθημα) • Βασικές Αρχές Κινησιοθεραπείας (Χ5) • Κινησιοθεραπεία για Κύφωση & Λόρδωση (Χ6) • Διατροφοπαθητικός 7 • Διάστρεμμα • Ρήξη Χιαστών Συνδέσμων Γόνατος • Κλινικό Pilates 5

10:00-14:00 14:30-18:30 14:00-17:00

• Ανατομία - Φυσιολογία 8 • Ανατομία - Φυσιολογία 9 • Κλινικό Pilate 7
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1

09:00-11:00 11:30-14:30 15:00-19:00

• Νεύρωμα Morton • Ρήξη Πλάγιων Συνδέσμων Γόνατος • ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ WMF - IAMA

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 6 • Μασάζ με Βεντούζες • Θεραπεία Κυτταρίτιδας • Shiatsu V

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 1/2

17:00-20:00 09:00-13:00 13:30-17:30 10:00-14:00

• Εφαρμογές Βοτανοθεραπείας I • Thai Massage - Basic Level (Α΄μέρος) • Λεμφική Μάλαξη -1ο μέρος • Ανατομία - Φυσιολογία 7

10:00-14:00 09:00-14:00 12:00-14:00 15:00-18:00 18:30-21:30

• Τεχνικές Ανάταξης Περιφερικών Αρθρώσεων (Χ7) • Σουηδικό Μασάζ (B' μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 7 • Διάστρεμμα • Ρήξη Χιαστών Συνδέσμων Γόνατος
ΚΥΡΙΑΚΗ 2/2

09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Αντιγηραντικό Μασάζ Προσώπου • Thai Massage - Basic Level (Β΄μέρος) • Λεμφική Μάλαξη -2ο μέρος

09:00-11:00 11:30-14:30 15:00-19:00

• Νεύρωμα Morton • Ρήξη Πλάγιων Συνδέσμων Γόνατος • ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ WMF - IAMA
ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2

09:00-15:00 16:00-21:00 09:00-14:00 17:00-20:00 12:00-14:00

• Σουηδικό Μασάζ (Γ' μάθημα) • Αναλγητική Μάλαξη (Α' μάλαξη) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' μέρος • Κλινικό Pilates 6 • Διατροφοπαθητικός 8

09:00-13:00 13:30-17:30 10:00-14:00 14:30-18:30 14:00-17:00

• Thai Massage - Basic Level (Α΄μέρος) • Λεμφικής Μάλαξη - 1ο μέρος • Ανατομία - Φυσιολογία 10 • Ανατομία - Φυσιολογία 11 • Κλινικό Pilates 8
ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2

09:00-13:00 13:30-16:30 17:00-19:00 09:00-14:00

• Τροχαντηρίτιδα & Σύνδρομο Λαγονοκνημιαίας Ταινίας • Στενωτική Τενοντοελυτρίτιδα & Σύνδρομο De Quervain • Πελματιαία Απονευρωσίτιδα & Άκανθα Πτέρνας • Reiki 1ος Βαθμός - Β' μέρος

09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Αντιγηραντικό Μασάζ Προσώπου • Thai Massage - Basic Level (Β΄μέρος) • Λεμφικής Μάλαξη - 2ο μέρος
ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2

17:00-21:00 10:00-14:00 14:30-18:30

• Ηλεκτροβελονισμός • Ανατομία - Φυσιολογία 8 • Ανατομία - Φυσιολογία 9

10:00-14:00 09:00-15:00 16:00-21:00 09:00-14:00 13:00-15:00

• Τεχνικές Ανάταξης Αυχενικής Μοίρας (Χ8) • Σουδηικό Μασάζ (Γ' μάθημα) • Αναλγητική Μάλαξη (Α' μάθημα) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' μέρος • Διατροφοπαθητικός 8
ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 6 • Μασάζ με Βεντούζες • Θεραπεία Κυτταρίτιδας • Shiatsu I

09:00-13:00 13:30-16:30 17:00-19:00 09:00-14:00

• Τροχαντηρίτιδα & Σύνδρομο Λαγονοκνημιαίας Ταινίας • Στενωτική Τενοντοελυτρίτιδα & Σύνδρομο De Quervain • Πελματιαία Απονευρωσίτιδα Απονευρωσίτιδα & Άκανθα Πτέρνας • Reiki 1ος Βαθμός - Β' μέρος
ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2

11:30-13:30 14:00-20:00 10:00-14:00 14:30-18:30 17:00-20:00

• Διατροφοπαθητικός 9 • Αναλαγητική Μάλαξη (Β' μάθημα) • Τεχνικές Ανάταξης Θωρακικής Μοίρας & Πλευρών (Χ7) • Τεχνικές Ανάταξης Περιφερικών Αρθρώσεων (Χ8) • Κλινικό Pilates 7

09:00-12:00 12:30-16:30 17:00-21:00 10:00-14:00 14:00-17:00

• Βοτανοθεραπεία 1 • Συνδυασμός Μάλαξης & Διατάσεων • Ηλεκτροβελονισμός • Ανατομία - Φυσιολογία 12 • Κλινικό Pilates 9
ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2

10:00-13:00 13:30-15:30 16:00-21:00

• Μυϊκός Σπάσμός & Κράμπα • Χονδροπάθεια & Κύστη Baker • Λεμφική Παροχεύτεση (Λεμφοίδημα) - Α΄μέρος

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 7 • Μασάζ με Πέτρες (Λιθοθεραπεία) • Ηχομάλαξη & Χρωμοθεραπεία • Shiatsu I

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΜΑΡΤΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/3

17:00-20:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00 10:00-14:00

• Βοτανοθεραπευτής 2 Μάθημα • Thai massage - medium level - Α΄μέρος • Λεμφική μάλαξη - 3ο Μέρος • Foot massage • Ανατομία-Φυσιολογία 10

11:00-13:00 14:00-20:00

• Διατροφοπαθητικός 9 • Αναλγητική Μάλαξη (Β' μάθημα)
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/3

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 09:00-13:00 13:30-17:30

• Βιοσυντονισμός 7 • Μασάζ με Πέτρες (Λιθοθεραπεία) • Ηχομάλαξη & Χρωμοθεραπεία (Crystal,sound&color therapy) • Thai massage - medium level (B΄μέρος) • Λεμφική μάλαξη - 4ο μέρος

10:00-13:00 13:30-15:30 16:00-21:00 16:00-20:00

• Μυικός σπασμός & κράμπα • Χονδροπάθεια & κύστη Baker • Λεμφική παροχέτευση (Λεμφοίδημα) - Α΄μέρος • Ειδικός Rejuvance - 1
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/3

10:00-15:00 17:00-22:00 17:00-20:00 10:00-14:00 19:00-21:00 17:00-20:00

• Λεμφική παροχέτευση (Λεμφοίδημα) - Β΄μέρος • Αναλγητική Μάλαξη (Β' μάθημα) • Βοτανοθεραπευτής 3 • Τεχνικές Ανάταξης Αυχενικής Μοίρας (Χ9) • Διατροφοπαθητικός 10 • Κλινικό Pilates 8

09:00-13:00 13:30-17:30 10:00-14:00 14:00-17:00

• Thai massage - medium level (Α΄μέρος) • Λεμφική μάλαξη - 3ο μέρος • Ανατομία-Φυσιολογία 13 • Κλινικό Pilates 10
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/3

12:00-16:00 17:00-21:00

• Επικονδυλίτιδα • Ρήξη μηνίσκου

10:00-14:00 09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Βιοσυντονισμός 8 • Thai massage - medium level (B΄μέρος) • Λεμφική μάλαξη - 4ο μέρος • Foot massage
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/3

10:00-14:00

• Ανατομία-Φυσιολογία 11

10:00-15:00 10:00-13:00 13:30-15:30 13:00-15:00 17:00-22:00

• Αναλγητική Μάλαξη (Β' μάθημα) • Βασικές Αρχές Κινησιοθεραπείας • Κινησιοθεραπεία για Κύφωση & Λόρδωση • Διατροφοπαθητικός 10 • Λεμφική παροχέτευση (Λεμφοίδημα) - Β΄μέρος
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3

09:00-13:00 13:30-17:30 18:00-22:00

• Αρωματοθεραπεία • Μασάζ με πουγκιά (Βοτανοθεραπεία) • Shiatsu II

12:00-16:00 17:00-21:00 16:00-20:00

• Επικονδυλίτιδα • Ρήξη μηνίσκου • Ειδικός Rejuvance - 2
ΣΑΒΒΑΤΟ 28/3

11:00-13:00 14:00-19:00 17:00-20:00

• Διατροφοπαθητικός 11 • Αναλγητική Μάλαξη (Γ' μάθημα) • Κλινικό Pilates 9

09:00-12:00 12:30-16:30 17:00-21:00 10:00-14:00

• Βοτανοθεραπευτής 2 • Ρεφλεξολογία I • Γηριατρική Μάλαξη • Ανατομία-Φυσιολογία 14
ΚΥΡΙΑΚΗ 29/3

09:00-12:00 12:30-15:30 16:00-18:00

• Κινησιοθεραπεία Αυχενικής Μοίρας • Κινησιοθεραπεία Οσφυϊκής Μοίρας • Σύνδρομο απιοειδούς

09:00-13:00 13:30-15:30 16:00-20:00

• Αρωματοθεραπεία • Μασάζ με πουγκιά (Βοτανοθεραπεία) • Shiatsu II

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 4/4

09:00-13:00 14:30-16:30 17:00-21:00 10:00-14:00

• Thai massage - advanced level(A΄μέρος) • Βοτανοθεραπευτής 4 (βοτανική αναπνευστικών) • Ρεφλεξολογία I • Ανατομία-Φυσιολογία 12

15:00-18:00 09:00-11:00 11:00-13:00 14:00-19:00

• Εφαρμογές Cupping massage – GUA SHA – MOXA (1ο Μέρος) • Διατροφοπαθητικός 11 • Διατροφοπαθητικός 12 • Αναλγητική Μάλαξη (Γ' μάθημα)
ΚΥΡΙΑΚΗ 5/4

09:00-13:00 13:30-17:30 09:00-13:00 13:30-18:30 19:00-22:00 17:00-20:00

• Πιεσοθεραπεία (Shiatsu III) • Οργάνωση spa (Βασικές τεχνικές) • Thai massage - advanced level(Β΄μέρος) • Κινησοθεραπεία για ευθειασμό & αυχενικό σύνδρομο • Κινησοθεραπεία για σκολίωση • Κλινικό Pilates 10

09:00-12:00 12:30-15:30 16:00-18:00 16:00-20:00

• Κινησιοθεραπεία Αυχενικής Μοίρας • Κινησιοθεραπεία Οσφυϊκής Μοίρας • Σύνδρομο απιοειδούς • Ειδικός Rejuvance- 3
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/4

09:00-14:00 09:00-14:00 15:00-17:00 15:00-19:00

• Σουηδικό μασάζ (Α΄ Μάθημα) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' Μέρος • Διατροφοπαθητικός 12 • Εισαγωγή στο βελονισμό & αυχενικό σύνδρομο

09:00-11:00 11:30-15:30 16:00-20:00 09:00-13:00 13:30-18:30 19:00-22:00 10:00-14:00

• Βοτανοθεραπευτής 4 (βοτανική αναπνευστικών) • Πιεσοθεραπεία (Shiatsu III) • Οργάνωση spa (Βασικές τεχνικές) • Thai massage - advanced level(A΄μέρος) • Κινησοθεραπεία για ευθειασμό & αυχενικό σύνδρομο • Κινησοθεραπεία για σκολίωση • Ανατομία-Φυσιολογία 15
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/4

09:00-11:00 11:30-14:30 09:00-14:00 15:00-19:00

• Τενοντίτιδα αχίλλειου τένοντα - σπ • Τενοντίτιδα ώμου (Α΄μέρος) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' Μέρος • Βελονισμός στα άνω άκρα

9:00-11:00 11:30-15:30 16:00-20:00 09:00-13:00

• Βοτανοθεραπευτής 5 (Βοτανική πεπτικών) • Μασάζ για εγκύους • Μασάζ για βρέφη & παιδιά • Thai massage - advanced level(Β΄μέρος)
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/4

17:00-21:00 10:00-14:00 14:30-18:30

• Ρεφλεξολογία II • Ανατομία-Φυσιολογία 13 • Ανατομία-Φυσιολογία 14

09:00-14:00 09:00-14:00 15:00-18:00 14:00-16:00 16:00-18:00

• Σουηδικό μασάζ (Α΄ Μάθημα) • Reiki 1ος Βαθμός - Α' Μέρος • Εφαρμογές Cupping massage – GUA SHA – MOXA (2ο Μέρος) • Διατροφοπαθητικός 13 • Διατροφοπαθητικός 14
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/4

10:00-14:00 09:00-13:00 18:00-20:00

• Βιοσυντονισμός 8 • Συνδυασμός μάλαξης & διατάσεων • Βοτανοθεραπευτής 5 (Βοτανική πεπτικών)

09:00-11:00 11:30-14:30 09:00-14:00

• Τενοντίτιδα αχίλλειου τένοντα - σπ • Τενοντίτιδα ώμου (Α΄μέρος) • Reiki 1ος Βαθμός - (Β' Μέρος)

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΜΑΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 9/5

09:00-13:00 13:30-15:30 16:00-18:00

• Σουηδικό μασάζ (β Μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 13 • Διατροφοπαθητικός 14

16:00-20:00 10:00-14:00 14:30-18:30

• Ειδικός Rejuvance - 4 • Ανατομία-Φυσιολογία 16 • Ανατομία-Φυσιολογία 17
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/5

09:00-13:00 14:00-16:00 17:00-20:00

• Μυική αποκατάσταση ασθενούς • Σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα • Τενοντίτιδα ώμου (Β΄μέρος)

10:00-14:00

• Βιοσυντονισμός 9
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/5

17:00-21:00 10:00-14:00

• Ρεφλεξολογία III • Ανατομία-Φυσιολογία 15

09:00-13:00 13:00-15:00 15:00-17:00

• Σουηδικό μασάζ (β Μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 15 • Διατροφοπαθητικός 16
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/5

10:00-14:00

• Βιοσυντονισμός 9

09:00-11:00 11:00-15:00 15:30-17:30 18:00-22:00 16:00-20:00

• Διατροφοπαθητικός - Αποτοξίνωση • Μυική αποκατάσταση ασθενούς • Σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα • Τενοντίτιδα ώμου (Β΄μέρος) • Ειδικός Rejuvance - 5
ΣΑΒΒΑΤΟ 23/5

09:00-13:00 13:30-15:30 16:00-18:00 18:00-22:00

• Σουηδικό μασάζ(Γ' Μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 15 • Διατροφοπαθητικός 16 • Βελονισμός στον κορμό

9:00-11:00 11:30-15:30 16:00-20:00 16:00-20:00 10:00-14:00 14:30-18:30

• Βοτανοθεραπευτής 6 (βοτανική μυοσκελετικών) • Ρεφλεξολογία II • Ρεφλεξολογία III • Ειδικός Rejuvance- 6 • Ανατομία-Φυσιολογία 18 • Ανατομία-Φυσιολογία 19
ΚΥΡΙΑΚΗ 24/5

09:00-12:00 12:30-14:30 15:00-18:00 18:00-22:00

• Παθήσεις γόνατος • Περιοστίτιδα • Θλάση • Βελονισμός στα κάτω άκρα

09:00-11:00 11:30-15:30 16:00-20:00

• Βοτανοθεραπευτής 7 (Βοτανική καρδιαγγειακών) • Shiatsu IV • Μάλαξη κεφαλής(πρόσωπο-αυχένας)
ΣΑΒΒΑΤΟ 30/5

12:30-16:30 10:00-14:00 14:30-18:30

• Ρεφλεξολογία IV • Ανατομία-Φυσιολογία 16 • Ανατομία-Φυσιολογία 17

09:00-13:00 13:00-15:00 15:00-17:00

•Σουηδικό μασάζ(Γ' Μάθημα) • Διατροφοπαθητικός 17 • Διατροφοπαθητικός 18
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/5

9:00-11:00 11:30-15:30 16:00-20:00

• Βοτανοθεραπευτής 6 (βοτανική μυοσκελετικών) • Μασάζ για εγκύους • Μασάζ για βρέφη & παιδιά

09:00-12:00 12:30-14:30 15:00-18:00

• Παθήσεις γόνατος • Περιοστίτιδα • Θλάση

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 13/6

09:00-11:00 11:30-13:30

• Διατροφοπαθητικός 17 • Διατροφοπαθητικός 18

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/6

10:00-12:00 12:30-15:30 17:00-20:00

• Νεύρωμα Morton • Ρήξη Πλάγιων Συνδέσμων Γόνατος • ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ WMF - IAMA

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/6

9:00-11:00 11:30-15:30 16:00-20:00 10:00-14:00 14:30-18:30

• Βοτανοθεραπευτής 7 (Βοτανική καρδιαγγειακών) • Ρεφλεξολογία V • Μάλαξη κεφαλής(πρόσωπο-αυχένας) • Ανατομία-Φυσιολογία 18 • Ανατομία-Φυσιολογία 19

09:00-11:00 11:30-13:30

• Διατροφοπαθητικός 19 • Διατροφοπαθητικός 20
ΚΥΡΙΑΚΗ 21/6

9:00-11:00 11:30-15:30 15:00-20:00

• Βοτανοθεραπευτής 8 (Βοτανική Ορμονικών) • Shiatsu IV • Βοηθός φυσ.15

10:00-12:00 12:30-15:30 17:00-20:00

• Νεύρωμα Morton • Ρήξη Πλάγιων Συνδέσμων Γόνατος • ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ WMF - IAMA
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/6

09:00-11:00 11:30-13:30

• Διατροφοπαθητικός 19 • Διατροφοπαθητικός 20

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/6

9:00-11:00 11:30-13:30 14:00-18:00

• Βοτανοθεραπευτής 8 (Βοτανική Ορμονικών) • Ρεφλεξολογία IV • Shiatsu V

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 4/7

12:00-14:00 14:30-16:30 17:00-21:00

• Βοτανοθεραπευτής 9 (Βοτανική Λοιμώξεων) • Βοτανοθεραπευτής 10(Βοτανική ψυχολογικών) • Shiatsu V

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/7

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/7

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/7

09:00-11:00 11:30-13:30 14:00-18:00 18:30-20:30

• Βοτανοθεραπευτής 9 (Βοτανική Λοιμώξεων) • Βοτανοθεραπευτής 10(Βοτανική ψυχολογικών) • Ρεφλεξολογία V • Αντιμετώπιση κρίσεων υγείας (ΝΕΟ COURSE)

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε πάντα με τη γραμματεία για τυχόν αλλαγές στο πρόγραμμα.